KONTAKTY

Fiber Mounts s.r.o
Úprkova 1941
696 62 Strážnice

telefónny kontakt Fiber Mounts
INFOLINKA
tel: +420 733 701 897
ospalik@drzakyastolky.cz

 


» Ako vybrať správny držiak
Ako vybrať správny držiak, stolík, stojan pre Váš televízor

Televízne držiaky pre LCD LED PLAZMA TV na stenu

Aký druh držiaka vybrať?

Pred zakúpením držiaku pre televízor je potrebné si rozmyslieť kam máte v úmysle televízor umiestniť. V prípade umiestnenia na stenu ako obraz odporúčame zakúpiť držiak fixný. Jedná sa o držiaky ktorými nemožno natáčať do strán ani sklápať smerom dolu. Vyznačují sa minimálnou vzdialenosťou od steny a nízkou cenou.

V prípade, že chcete televízor naklápať smerom dole potom sú pre Vás vhodné držiaky sklopné. Sú podobné ako držiaky fixné, je možné s nimi však sklopiť obrazovku smerom dolu a u niektorých držiakov aj hore. Majú väčšiu vzdialenosť od steny ako držiaky fixné, cenovo sú však porovnateľné.

Ak Vám držiaky fixné ani sklopné nevyhovujú a potrebujete TV natáčať do strán, riešením sú držiaky kĺbové. S kĺbovými držiaky je možné otáčať do strán a naklopiť televíznu obrazovku. Sú preto vhodné pre umiestnenie TV do rohu miestnosti.

Ďalšou možnosťou je zavesenie televízora na strop k čomu slúži držiaky stropné.

 

Ako vybrať konkrétny držiak?

Keď už vieme kam držiak umiestniť, je potrebné zistiť dva hlavné parametre televízora - HMOTNOSŤ a VESA normu. VESA norma je rozstup závitov na zadnej strane TV pre uchytenie držiaka (šírka x výška). Jej hodnota závisí na veľkosti televízora. Čím väčší televízor, tým všeobecne väčšie VESA norma. Napr. televízor s uhlopriečkou 42 "má VESA normu 200x200mm a televízor o veľkosti 46" disponuje VESA normou 400x400mm.

U držiakov nájdeme údaj o VESA norme v nasledujúcej podobe: 75x75 - 600x400mm. Znamená to, že držiak disponuje VESA normou v rozmedzí 75x75 - 600x400 mm vrátane týchto dvoch hodnôt. Takže ak máte televízor s VESA normou 400x400mm možno ho pre držiak použiť.

Veľkosť televízora nie je pre držiak smerodajná. Najdôležitejšie sú spomínaná VESA norma a hmotnosť. Je však potrebné si dať pozor, aby nebol pre malý televízor použitý zbytočne veľký držiak alebo naopak. Ak si nie ste istí vhodnosťou držiaku, využite našej poradne a my Vám bezplatne odporučíme niekoľko vhodných držiakov, stolíkov alebo stojanov pre Vašu TV.

ZjRjMWY4